Summerday Guesthouse

  • Wi-Fi
  • Inga husdjur

Summerday Guesthouse Reykjavík ligger inom 1 km från Ásmundarsafn och cirka 13 minuter till fots från Borgarleikhúsið. Det här bekväma hotellet har också en parkering.

Summerday Guesthouse har 7 rum med sitthörna, som är möblerade med skrivbord. En separat toalett och en dusch tillsammans med kylskåp, ugn och köksredskap finns i rummen. Extra bekvämligheter inkluderar badlakan och handdukar som erbjuds i de delade badrummen med en separat toalett och en dusch.

Du kan promenera 5 minuter till restaurangen Fiskikongurinn eller äta på restaurangen Pizzan Fellsmuli, som ligger mindre än 450 meter bort.

Reykjavíks centrum kan nås inom 15 minuters promenad. Detta hotell erbjuder närhet till naturliga sevärdheter som Miklatún (1,1 km) och Nauthólsvíks geotermiska strand (2 km). Ungefär 10 minuters bilresa från Harpa ligger boendet. Busshållplatsen Grensas är belägen ett stenkast från hotellet.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Summerday Guesthouse Reykjavík
Guesthouse Summerday
Mobilpris

Guesthouse Summerday

8.2
Väldigt bra 346 recensioner
4 m från boendet
USD 128 USD 115
per natt
Om Apartments
Mobilpris

Om Apartments

9.3
Utmärkt 58 recensioner
1.2 km från boendet
USD 587 USD 528
per natt
Town House Guesthouse
Mobilpris

Town House Guesthouse

8.0
Väldigt bra 89 recensioner
1.6 km från boendet
USD 158 USD 142
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Reykjavik Domestic Flygplats
    4,9 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    I köket

    • Gemensamt kök
    • Köksgeråd

    I rummen

    • Uppvärmning
    • Sittgrupp
    • Te- och kaffefaciliteter

    I badrummet

    • Gratis toalettartiklar

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 23:00
    Utcheckning: från 07:00 till 11:00
    Vanliga frågor
    • 🌇
      Hur långt ligger centrum från Summerday Guesthouse?
      Reykjavíks centrum kan nås inom 15 minuters promenad från Summerday Guesthouse.
    • Ligger Summerday Guesthouse nära flygplatsen?
      Summerday Guesthouse ligger 5 km från flygplatsen Reykjavik Domestic och kan nås inom 10 minuter med bil.
    • Har rummen på Summerday Guesthouse en arbetsplats?
      Några rum på Summerday Guesthouse har arbetsplats.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Reykjavik Domestic Flygplats
    4,9 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Summerday Guesthouse Reykjavík

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng